Unified- ja pyörätuolikoripallo

 

PuHu on unified -koripalloilun edelläkävijäseura Suomessa ja tarjoamme unified toimintaa tällä hetkellä kolmessa ryhmässä. PuHussa toimii myös pyörätuolikoripallojoukkue, joka on toistuvasti nauttinut menestystä myös SM-sarjassa. PuHun erityisryhmien tiedot löydät tältä sivulta.

UNIFIED VALKOISET

UNIFIED_VALKOINEN.png

Vastuuvalmentaja: Timo Nieminen, p. 050-5229353, timo.nieminen@puhujuniorit.fi

Joukkueenjohtaja: Sirpa Leinonen, p. 040 867 1420, sirpa.leinonen@elisanet.fi

Rahastonhoitaja: Jukka Sillanpää, p. 040 573 0110, jukka.sillanpaa@jskonsultointi.fi


UNIFIED PUNAISET

UNIFIED_PUN.png

Vastuuvalmentaja: Pirjo Pellikka, p. 050 364 0578, pike.pellikka@gmail.com

Joukkueenjohtaja: Liisa Hienonen, p. 050 357 0277, liisa.hienonen@efectivo.fi

Rahastonhoitaja: Mervi Salmenaho, p. 040 705 3896, mervi.salmenaho@luukku.com

SISU JUNIORIT

Vastuuvalmentaja: Elli Marjanen, P. 050 324 6642, elli_m@hotmail.com

Valmentajat: Oscar Lindqvist, Jesse Räisänen, Carola Busi, Ella Nurminen, Nette Tuominen, Teemu Salmenaho

Joukkueenjohtaja: Kimmo Laasonen, p. 050-5688141, kimmo.laasonen@gmail.com

SISU_JUNNUT.png

PYÖRÄTUOLIKORIS

Joukkueenjohtaja: Ari Kontkanen, p. 0405811521
ari.kontkanen@kotikone.fi