PUHUN PUHEENJOHTAJANA JATKAA JYRKI HUOVINEN – SEURAN HALLITUKSEEN UUSIA KASVOJA

PuHu Juniorit ry piti torstaina 18.5. sääntöjen määräämän kevätkokouksensa. Lähes ennätysmäärä seuran jäseniä ja muita asiasta kiinnostuneita oli kokoontunut Martinlaakson koululle.

Kokouksessa käsiteltiin sääntöjen määräämät asiat sekä hallituksen tekemät esitykset seuran sääntöihin liittyvistä pienistä muutoksista. Sääntömääräisiin asioihin kuuluivat puheenjohtajan ja hallituksen valinta sekä alkavan kauden toimintasuunnitelman ja budjetin hyväksyntä

Seuran puheenjohtajaksi valittiin yksimielisesti edelleen Jyrki Huovinen (46). Alkava kausi on Jyrkille jo viides peräkkäinen nuijan varressa, joten jäsenistö tuntuu selkeästi olevan tyytyväistä Jyrkin toimintaa kohtaan.

Hallitus kaudella 17-18 muodostuu maksimäärästä (8) jäseniä. Vanhoina jäseninä jatkavat Kirsi Lahti, Teemu Hiilinen, Jyri Lindqvist ja Kai-Ari Lundell. Uusina jäseninä hallitukseen tulivat valituiksi Maiju Ranta, Henry Hietavala, Antti Saarinen sekä Janne Stude.

Sääntömuutosehdotukset hyväksyttiin hallituksen esityksen mukaisesti. Tämä tarkoittaa mm. sitä, että jatkossa hallituksen jäsenet valitaan PuHussa aina yhdeksi toimintakaudeksi kerrallaan (aiemmin kaksi kautta).

Lisätietoja: Jorma Kuparinen, 0400432372,